İnce; Dünyayı İtaat Edenler Değil, İtiraz Edenler Değiştirir.”

0

Milletvekili İnce, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için yürüttüğü çalışmalarda, Yalova 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Yalova’da CHP tarafından organize edilen miting soğuk havanın da etkili olması sebebiyle beklenen kalabalığa ulaşmadı..
Evet ve hayır oyu verecek kişilerin aynı ülke insanı olduğunu belirten İnce, şöyle konuştu:
“Daha 43 vilayete gideceğim. Hayırlı bir yolculuğa çıkacağız hep beraber. Dünyayı itaat edenler değil dünyayı itiraz edenler değiştirir. Şimdi bu topraklarda evetçiler var bir de hayırcılar var. Kim bu evetçiler Yunan işgaline iş birliği yapanlar, ‘evet gelebilirsiniz’ dediler. İngiliz gemisine binip kaçanlar var. Bazıları zulme evet dedi. Bazıları ise hayır dedi, direndi, baş kaldırdı. Ne acılar gördü ama bunlar karşısında susmadı. İşgalciler, İstanbul’a geldiğinde Mustafa Kemal Atatürk meydan okudu, ‘geldikleri gibi giderler’ dedi. ”
Herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini söyleyen İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pazar günü sandık başına gittik. Sandığı gördük, mührü aldık, mürekkebe bastık oy pusulasını aldık. Sandık parası var mı? Yok. Mühür parası, mürekkep parası var mı? Yok. Hepsi bedava devletten. O zaman şöyle diyeceksiniz, ‘sandık devletten, mühür devletten, mürekkep devletten bas hayırı kurtul bu illetten’ diyeceksiniz. İki renk var biri beyaz, biri kahverengi. Beyaz ne? Demokrasinin ölümü, kefen o kefen. Öbürü ne kahverengi, bereketli Yalova toprakları gibi toprak rengi. Bas mührü Yalova renginin üstüne. “