Çiftlikköy’de Yeşilay Haftası Kutlandı

0

Çiftlikköy Belediyesi’nin MY Kolej işbirliği ile düzenlediği Yeşilay Haftası etkinliği, Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Etkinliği Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla, ilçe protokolü ve çok sayıda öğrenci ilgiyle takip etti.
1-7 Mart Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı MY Kolej Öğrencilerinden 11’inci sınıf öğrencisi Selin Dirik yaptı.
Öğrencilerden Hadiye Çamlıca’nın Yeşilay’ın tarihçesi hakkında bilgiler vermesinin ardından, İrem ve Şura Toraman kardeşler Yeşilay’a kulak ver adlı şiiri seslendirdi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu aAlkol, sigara ve madde bağımlılığı ile ilgili video gösterimi ve skeç gösterisini, ayet, hadis ve güzel sözlerin okunması izledi. Ardından Yeşilay Haftası dolayısıyla ilçe genelindeki okulların öğrencilerinin katıldığı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Resim dalında Ruhsar Aksoy İlkokulu’ndan Sena Gültekin, şiir dalında GSD Eğitim Vakfı Ortaokulu’ndan Simge Naz Akgün, kompozisyon dalında Atatürk Anadolu Lisesi’nden Hilal Köksal birinci oldu. Yarışmalarda birinciliği elde eden öğrencilere ödüllerini Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar adına Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz takdim etti. Kategorilerinde ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan öğrencilere ödüllerini İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından verildi.