“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik”

0

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova İŞ-KUR Müdürü Erhan Dede ile Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Salih Aydın “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” kapsamında üye ziyaretleri yaptılar.

Yalova İlinde 2016 yılında en fazla artı kadın istihdamı sağlayan ilk üç firmaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ziyaret gerçekleştirildi ve teşekkür plaketi takdim edildi. Ziyaretlerin ilki Yalova Bursa Yolu üzerinde bulunan Köfteci Yusuf Hazır Yemek A.Ş. sonrasında Özdilek A.Ş. ve Ersur Tekstil San. A.Ş.’ne oldu. Firmanın kadın çalışanlarıyla bir araya gelen heyet çalışanlara çiçek dağıtarak 8 Mart Dünya kadınlar günlerini kutladılar ve kurum çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Ziyaretlerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin önemi vurgulanarak Kadınların çalışma yaşamında yer alması ve kadınların işgücüne katılımının önündeki engellerin kaldırılması için İŞKUR, SGK ve YTSO’nun her zaman kadınların yanında olduğu belirtilerek, Özellikle 2017 yılı milli istihdam seferberliğinde kadın istihdamının önemine değinerek kadın istihdamının arttırılması noktasında işyerlerine teşvikler hakkında bilgilendirme yapıldı.