Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

0

Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ başkanlığında, 16 Nisan Pazar Günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin alınacak tedbirlerle ilgili Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım ÖZGÜR, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Aslıhan AKÇAY KARABULUT, Emniyet Müdürü Mehmet Hakan FINDIK, İl Jandarma Komutanı Albay Osman YEŞİLÖZ, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri iştirak etti.
Seçim Güvenliği Toplantısında; 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin seçim sürecinin il genelinde huzur ve güven ortamında tamamlanması ve herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmemesi için alınacak gerekli tedbirler görüşüldü.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ; Vatandaşlarımızın özgür iradeleriyle, emniyetli bir şekilde sandığa gitmeleri için gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını, bu süreçte kamu düzeninin ve esenliğinin bozulmasına dönük hiçbir hukuk dışı eyleme izin verilmeyeceğini söyledi.