Kaytazdere Belediyesi Konser Düzenledi

0

Kaytazdere Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezinde konser düzenledi.
Konsere; Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Yalova CHP il başkanı Özcan Özel, Altınova İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Tunalı, Kaytazdere, Subaşı, Tavşanlı, Tokmak Köyü sakinleri ile Yalova halkı katıldı.
Kaytazdere Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezinde Türk Sanat Müziği konseri ile dinleyenlerini adeta büyüledi.

Düzenlenen konseri dinleyen Yalovalı ve Kaytazdereli sanatseverlerde zaman zaman koroya eşlik etti. Yüzlerce kişinin izlediği konserde, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal da bir şarkı söyleyerek koroya eşlik etti. Koro Şefi Faruk Ömer ÖSKAN, sergilediği muhteşem performansla dikkatlerden kaçmadı.
Kaytazdere Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında oluşturulan Şef Faruk Ömer ÖSKAN yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu sezonun ilk konserini verdi. Konsere halkın ilgisi bir hayli fazlaydı. İki bölüm halinde verilen ve yaklaşık 2 buçuk saat süren konserde Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerinden derlenmiş 24 eser koro ve solo olarak seslendirildi. Şef Faruk Ömer ÖSKAN’ ın büyük emek verdiği koro her eserin ardından büyük alkış aldı. Koroya birbirinden değerli saz üstatlarından oluşan orkestra eşlik etti.
Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, konserin sonunda yaptığı konuşmada, Şef Faruk Ömer ÖSKAN ile Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kemal HAZIR’ a katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Kangal “Koromuzun kurulmasına büyük emekleri olan ve bu akşamki performansından dolayı koro Şefimiz Ömer Faruk Öskan Beyefendiyi yürekten kutluyorum. “dedi.
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Ali Kangal Şef Faruk Ömer ÖSKAN’ a gecenin anısına çiçek takdim etti.