Nedim Güler; Hizmet değil,eziyet ediyorsunuz..

0

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanlığı tarafından Özdilek AVM’de basın mensuplarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Programda açıklamalarda bulunan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediyesini yönetimini eleştirdi. Güler, Çiftlikköy’ün köstebek yuvasına döndüğünü iddia etti ve yerel yönetimin yol dahi yapamayan bir vaziyete düştüğünü söyledi.

‘Hizmet eziyete dönüştü’

Mayıs ayında Çiftlikköy Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarının başladığını söyleyen Güler, 8 ay olmasına rağmen çalışmanın bir türlü tamamlanmadığını söyledi. Güler, “Şu anda Çiftlikköy’ün yollarının yüzde 90’nı bozulmuş vaziyette, kullanılmaz durumda. Ne araç ne de yürüyerek bir yerden bir yere ulaşım sağlamanıza imkan yok. Çiftlikköy adeta köstebek yuvasına döndü. Çiftlikköy’de hiçbir denetim yok, kontrol yok, vatandaşı dinlemek yok, sorunları çözmek yok, kısacası hiçbir şey yok. Karda kışta halk çamura ve toza mahkum oldu. Halka yapılan hizmet eziyete dönüştü. Bir proje yapacaksanız halkı mağdur etmemeniz gerekiyor. 8 ay oldu hala 1 metrekare yol yapılmadı” diye konuştu.

‘Siyasi ahlaktan yoksun’

“Halkın sorunlarına ve isyanına kulak tıkayan, kör olmuş bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız” diyen Güler, “Şu anki belediye yetkilileri, bu sorunlara isyan eden vatandaşlara ‘Biz yolları yapmak istiyoruz ama CHP engel oluyor’ diye dedikodu türetmişler. CHP olarak asfalt makinesinin önüne mi geçtik? Parke taşı diziyordunuz da biz elinizden mi tuttuk? Yol yapma ile siyasi engellemenin ne alakası var? Belediyenin bütçesi, personeli sizde. Bunu bir siyasi parti veya bir kişi nasıl engelleyebilir? Bu tarz dedikoduları türeten insanlar siyasi ahlaktan yoksundur. Ben bunu Çiftlikköy halkının vicdanına havale ediyorum” dedi.