Yakup Koçal; Alan razı,Veren razı..

0

Yalova Belediye Eski Başkanı Yakup Bilgin Koçal,sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu.

Yalova Belediyesinin son ay içerisinde sıklıkla dile getirdiği ‘kentsel Dönüşüm projesinin zaten kendi dönemlerinde detaylı bir çalışma ile yapılarak Bakanlar Kuruluna sunduklarını belirtirken,Yalova siyasetinde yaşananları ise ‘ALAN RAZI,VEREN RAZI’ şeklinde eleştirerek paylaşımda bulundu.

 

En son demiştim ki; saldım çayıra mevlam kayıra, artık yerel siyasetle ilgili bir açıklama yapmayacağım, çünkü alan razı veren razı.
Geçen hafta “Kentsel Dönüşüm” ile ilgili yapılan açıklamalar üzerine, niye doğruyu paylaşmıyorsun, diye çokca sitem gelince bu bilgiyi paylaşmak zaruret oldu.
1.Kentsel dönüşüm yasası 2012 yılı Haziran ayında çıktı.
2. Belediye olarak öncelikli olarak Bağlarbaşı mahallesinde tam bir yıl süren detaylı bir çalışma yaptık ve Bakanlar Kurulu’na talebimizi sunduk.
3.Bakanlar Kurulu 12 ekim 2103 tarihinde onay yani karar verdi.
4.Süratle gerekli çalışmalar tamamlandı ve 17 ocak 2014 tarihinde proje ihalesi yapıldı. bizim yaptığımız ama parasını Şehircilik Bakanlığının karşıladığı proje 6 ayda tamamlanması öngörülmüştü.
5.Sonra… Herşeyi iptal ettiniz, üç sene kaybettiniz ve şimdi sil baştan yapacağınızı iddia ediyorsunuz. Yapacağınız yok, bu şehre çok şey kaybettirmekten gayri…