Yalova Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitesi

0
Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, Onkoloji hastalarının tedavi sürecini konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak, hastaların büyük şehirlere gidiş geliş sırasında yaşadıkları sorunları engellemek amacıyla Yalova Devlet Hastanesi bünyesinde Ekim 2015’den bu yana hizmet veren Kemoterapi Ünitesi 2016 yılı içerisinde toplamda 571 kanser hastasına hizmet verdi.
Sadece Yalova halkına değil bölgede de bu yönde ihtiyacı olan pek çok hastaya hizmet veren birim temizliği, konforlu hizmet sunumu, kalitesi ile göz dolduruyor. Kemoterapi başlı başına hastayı yoran bir süreç olduğundan hastaların büyük şehirlerde kalabalık hastanelere gitmesinin önlenmesi bu anlamda Yalova için çok önemli bir hizmet eksikliğini gidermiş oldu.
Birimde Dahiliye Uzmanı Dr. Şevki Melikoğlu ve hemşire Filiz Özden hizmet vermektedir. Birimde kemoterapi uygulamaları, port yıkama işlemi, ilaç pompası çıkarma işlemi, katater pansuman bakımı, koruyucu ilaç enjeksiyonu ve koruyucu serum uygulamaları yapılmaktadır.