ÖZEL YALOVA HASTANESİ YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİYLE BEBEKLERE HAYAT VERMEYE DEVAM EDİYOR!

0
21TEM.UZMANLAR

21TEM.UZMANLAR

Özel Yalova Hastanesi Yeni doğan Yoğun bakım Ünitesi ihtiyaç sahibi bebeklere gerekli olan tüm desteği sağlıyor. Özel Yalova Hastanesi, çevre illerden de görülen taleple birlikte bebeklere hayat vermeye devam ediyor.

Özel Yalova Hastanesi Yeni doğan Sorumlusu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Selçuk Gürel, 3. Basamak (En üst basamak) Yeni doğan yoğun bakım ile Yalova’da hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek yeni doğan yoğun bakım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Selçuk Gürel, ‘Yeni Doğan Ünitesi, erken doğan bebeklerin anne karnındaki koşullarının dışarıda da yaratılmasıyla gelişimlerini tamamlaması, sağlık problemi olan bebeklerin ise acil müdahaleleri için sürekli takip halinde olduğu yoğun bakımdır. Her erken doğan bebek için anne karnında geçirdiği zamanın ve bebeğin ölçülerinin yanında başka birçok faktör de göz önüne alınmalıdır. Özellikle organlarının ne kadar geliştiği veya başka bir sağlık problemi olup olmadığı ( mikrobik hastalıklar, doğum sakatlıkları vb.) araştırılır. Erken doğan bebekler çok küçük olmasalar bile, bir kısmının erken veya geç dönemde hafif ya da ağır derecede sağlık problemleriyle karşı karşıya olabilecekleri akılda tutulmalıdır. Bebek ne kadar ufak ve az gelişmişse o kadar ciddi problemler yaşama olasılığı artacaktır.’dedi

yenidogan yogun bakim uzman
Açıklamalarına devam eden Dr. Selçuk Gürel, ’ Özel Yalova Hastanesi, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi ilimiz ve çevresindeki tüm ilçelerde tek olma özelliğini sürdürmekle beraber büyük bir eksikliği doldurmaktadır. Öncesinde erken doğum nedeniyle ailelerin Bursa, Kocaeli, İstanbul gibi illere taşınmak zorunda kaldığı Yalova’da artık herkes güvenle doğumları erkende olsa yapmakta, sonrasında bakım, takip ve tedavi için şehirden ayrılmak zorunda kalmamaktadır.’ Dedi.

Yeni doğan servisinde 24 saat hizmet verildiğini belirten Dr. Selçuk Gürel, ‘En küçüğünün 580 gr olduğu yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan bebeklerimiz, sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sürdürmekteler. ‘ Dedi.

Uzm. Dr. Selçuk Gürel,‘Ünitemizde şuan, 26 hafta ile doğan Camöz bebek, 27 hafta ile doğan Diler Bebek ve cuğ bebek, ,30 hafta ile doğan ikiz Maral bebekler, 33 hafta ile doğan Bulut bebek ve 35 hafta ile doğan Karaduman bebekler tedavi görmekte olup, Bursa’nın İnegöl ilçesinden gelen 24 haftalık Bezginova bebekte bu gruba katılmıştır.’ Dedi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/atawp/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997