ÇİFTLİKKÖY’DE DEVLET SANATÇILARINDAN TÜRKÜ GECESİ

0
13tem.çiftlikköy

13tem.çiftlikköy
Çiftlikköy Belediyesi 2.Şehr-i Ramazan Şenliği’nde son günlere doğru gelinirken etkinlikler hız kesmiyor. Hafta sonunda sahne alan Devlet Sanatçıları, Çiftlikköylülere dolu dolu bir türkü gecesi yaşattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, değerli ses sanatçıları Sıtkı Akın, Pelin Çetin ve Adnan Çilesiz’le türkü fırtınası estirdi. Türkiye’nin her yöresinden 3 farklı sanatçının ard arda konserini Çiftlikköylüler beğeniyle izledi. Geceyi Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Perihanoğlu da izleyenler arasında yer aldı.

Ses sanatçılarından ilk olarak sahne alan Sıtkı Akın, Ege ve Karadeniz yöresi ağırlıklı türkülerini seslendirdi. Ormancı gibi Ege türkülerinin yanı sıra hareketli Karadeniz türküleri de okuyan sanatçı daha sonra yerini Pelin Çetin’e bıraktı. Azeri türküsü Mihriban’la programına başlayan Çetin de, Hey Onbeşli gibi türkülere de yer verdiği konserde izleyenlerden bolca alkış aldı. Gecenin son sanatçısı olarak sahneye çıkan Adnan Çilesiz ise Urfa, Mardin, Diyarbakır yörelerinden seslendirdiği türküler ve uzun havalarla geceye ayrı bir renk kattı. Konserin sonunda Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, tüm sanatçılar adına Adnan Çilesiz’e teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

{gallery}çiftlikköytürkü{/gallery}


Warning: A non-numeric value encountered in /home/atawp/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997