ÇİFTLİKKÖY TSM KOROSU’NDAN UNUTULMAZ GECE

0
6tem.koro

6tem.koro 

Çiftlikköy Belediyesi’nin 2.Şehr-i Ramazan Şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hergün farklı bir etkinliğe sahne olan Mokamp alanı Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun konseri ile devam etti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın ev sahipliği yaptığı geceye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Remzi Çelikyay’ın önderliğinde Türk Sanat Müziği’nin en değerli şarkılarından oluşan repertuarla sahne alan koro, izleyicilere unutulmaz saatler yaşattı. Çiftlikköy TSM Korosu konseri, söylenen ilahiler ile başladı. Daha sonra nihavent makamından uşşak makamına, rast makamından hicaz’a pek çok eserle dinleyicilerinin kulaklarının pasını sildi. Solo şarkılarında okunduğu gecede korodaki birçok değerli sanatçısının seslendirdiği parçalara ise vatandaşlar da eşlik etti.

BAŞKAN SİLPAGAR ‘AYRILIK’ ESERİNİ SESLENDİRDİ…

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecenin sürprizini ise Başkan Silpagar yaptı. Şef Remzi Çelikyay’ın ricasını kırmayan Başkan Silpagar, nihavent makamındaki ‘Ayrılık’ adlı eseri seslendirdi. İzleyenlerin beğenisini kazanan Başkan Silpagar, ardından koroyla birlikte sahnede şarkılara eşlik etti. Konserin kapanış şarkısını ‘Türkiyem’ adlı parça ile sonlandıran Çiftlikköy TSM Korusu’na Başkan Silpagar ile birlikte bütün vatandaşlar da katıldı. Sahnede koronun minik üyeleri ise Türk Bayrağı açmayı ihmal etmediler. Konser sonrasında Şef Remzi Çelikyay’a teşekkür plaketi ve çiçek hediyesini takdim eden Başkan Silpagar, koroyu çok beğendiğini dile getirerek, konserde emeği geçen herkese teşekkür etti. Koro Şefi Remzi Çelikyay ise plaket ve çiçeği tüm koro adına aldığını ifade etti.

Çiftlikköylü vatandaşlar, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a her gün birbirinden güzel etkinlikler düzenlediği için teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.