PROF. DR MESUT BAŞAK,YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI

REKTOR1

Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Başak, Yalova Üniversitesi Rektör Adayı olduğunu açıkladı.
 
1 Kasım  Salı günü saat 14.00’te Yalova Uygulama otelinde düzenleyeceği basın toplantısıyla Rektör adaylığını açıklayacağını belirten Prof. Dr. Mesut Başak, basın toplantısında Yalova Üniversitesi Rektör Adaylığına neden aday olduğunu gerekçeleriyle basın mensuplarıyla paylaşacak.
 
Kendisinin talep eden değil, talep edilen bir Rektör Adayı olduğunu vurgulayan Başak, Yalova Üniversitesinde görev yapan Akademisyenlerin yoğun talebi üzerine Rektör Adayı olduğunu belirterek, amacının Yalova Üniversitesinde Fetö yapılaşmanın tasfiyesi ve kamuoyunda yaratılan algının değiştirerek Yalova Üniversitesinin çağdaş bilim yuvası haline getirmek olduğunu söyledi.
 
Kendisinin de bir Fetö mağduru olduğunu, uzun yıllar GATA  Haydarpaşa Eğitim Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde  uzman olarak görev yaptığını, daha sonra da  Ardahan Askeri Hastanesine ataması gerçekleştiğini belirten Başak, Yalova Üniversitesinde 2011 Yılından buyana öğretim görevlisi olarak görev yaptığını söyledi
 
Yalova Üniversitesi Rektörü olması halinde ilk etapta 3 aşamalı bir çalışma yürüteceğini belirten Başak: “Öncelikli olarak Yalova Üniversitesinde kamuoyuna yansıyan  Fetö algısını bertaraf edeceğiz. Yalova Üniversitesinin çağ daş, atılımcı bir bilim yuvası haline getirmeyi hedefliyoruz. Yalova Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin başını öne eğdirmeyeceğiz. Yalova Üniversitesinin üzerine çöken bu algıdan kurtaracağız” dedi
 
İkinci aşamada ve öncelikli sorunlarımızdan birisi de öğrencilerimizin en temel Anayasal hakkı olan “Yaşam hakkına” sahip çıkıp güvenilir konut ve yurtlarda yaşamasını sağlamak olduğunu belirten Başak “Öğrencilerimiz depremde hasar görmüş binalarda barınmasına izin vermeyeceğiz. 15 Bini aşkın öğrencinin bulunduğu Yalova’da KYK’de ancak %10’luk bir bölüm kalabiliyor. Öğrencilerimizin büyük bir bölümü de evlerde, üstelik bazı evlerin de 17 Ağustos 1999 depreminde hasar gördüğü öne sürülüyor. Üniversite olarak Yurt yapımı için çalışmalar yaparken, bir yandan da öğrencilerimizin kaldığı yerlerden depreme dayanıklığı olduğuna dair raporlar isteyeceğiz. Geiliştireceğimiz sistemle ev tutmak isteyen öğrenciler evine ait adres bilgilerini yazarak binasının depreme dayanıklı olup olmadığını görebilecekler” dedi
 
Üçüncü ve yine öncelikli çalışma programında Yalova Üniversitesinin, Yalova halkıyla kucaklaşması olduğunu vurgulayan Başak “Yalova’da kent kültürü ve kent bilincinin geliştirilmesi amacıyla bir çalışma programı hazırlayacağız. Yalova’nın kent dokusuna uygun projeleri uygulayıp en kısa süre içinde hayata geçireceğiz. Yalova Üniversitesi logosunun tasarımını da yeniden ele alarak bu konuda Yalova kamuoyunun taleplerini değerlendireceğiz” 

“PROF. DR MESUT BAŞAK,YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI” için bir yanıt

  1. Prof. Dr. Meshut Başak yalan beyanda bulunmaktadır. 2014 yılında YÖK dışarıda çalışanların üniversite kurullarında yer almasını yasakladığı için kendisinin yönetim kurulu üyeliği otomatik olarak düşmüştür. Ayrıca FETÖ irtibatlı Fatih Üniversitesi Sema Hastanesinde İç Hastalıkları Klinik Şefi olarak çalıştığını ve FETÖ irtibatlı Samanyolu TV ve Mehtap TV’de programlar yaptığından neden bahsetmiyor? Birde nasıl İç Hastalıkları doçenti İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Sosyal Hizmet profesörü atanıyor onu da bir açıklasa. Ayrıca yönetim kurulu üyesi iken ve FETÖ madem bu kadar kadrolaşıyor kaç atamaya muhalefet şerhi düşmüş gösterse de öğrensek.

Bir cevap yazın